מלגות

כפר ירושלמי מעניק לסטודנטים הלומדים במוסדות האקדמיים בעיר הזדמנות לקחת חלק בשמונה מלגות, המתמקדות ביצירות חיבורים בין צעירים מרקעים שונים בעיר – תמורת כ-140 שעות שנתיות.

המלגאים ישבו יחד איתנו בבית אליאנס, יעבדו באופן שבועי עם הצוות היצירתי והאנרגטי של כפר ירושלמי, ישתתפו בהכשרות ובסדנאות, ירכשו כלים מקצועיים ויחזיקו בתפקידי הנהגה, וכל זאת תוך עבודה מתמדת למען קידום הארגון הייחודי שלנו.

להלן רשימה של המלגות המוצעות על ידנו. אנו מחכות לשמוע מכם.

ארוחות “שלום על לחם” ביתיות: 4 מלגות אפשריות

כפר ירושלמי מחבר בין צעירים וצעירות מרקעים שונים בעיר, וזאת בעיקר באמצעות ארוחות שישי ביתיות, המבושלות על ידי אחד מהשפים שלנו. בכל ארוחה שני מארחים – כל אחד מרקע שונה (צברית ועולה חדש, חרדי וחילוני, איש ממשל צעיר עם עולה חדשה מאותו התחום וכדומה). מלגה זו תדרוש עבודה עם מנהלת הקהילה של הארגון, מציאת מארחים מהרקעים השונים וחיבורם יחד – וניצוח על ארגון הארוחה.

דרישות:

היכרות עם סצנת הצעירים בירושלים
יחסי אנוש מעולים
יכולות גיוס מצוינות
רצון ליצור חיבורים בין צעירים בירושלים
חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה
חדות ומיקוד
אהבה לירושלים
אמונה במגוון
כישורי תקשורת וארגון טובים
נכונות ללמוד
אוהבי אוכל מוזמנים

תפקידים אפשריים:

סטודנט חרדי:  צעיר/ה חרדים, בעלי היכרות עם הקהילה החרדית

עולה מצרפת:  עולה חדש/ה מצרפת, בעלי היכרות עם קהילת העולים מצרפת

 עולה: בעל/ת היכרות עם קהילת העולים

סטודנט/ית ישראלי/ת:  סטודנט/ית למשפטים, ממשל, רפואה, עסקים, חינוך וכדומה, בעלי היכרות עם קהילת המקצוע

שיווק ותקשורת

כפר ירושלמי נשען רבות על פרסום מדויק, צעיר ורענן במדיה החברתית, על מנת לגייס משתתפים לאירועים וליצור מעורבות ותקשורת קהילתית. מלגה זו תדרוש עבודה עם רכזת השיווק של הארגון על עיצוב וניסוח פרסומים וחומרי שיווק. ניסיון בעיצוב גרפי חובה.

דרישות: שליטה מלאה במדיה החברתית (פייסבוק ואינסטגרם), ניסיון בעבודה עם תוכנות Adobe, Illustrator ו/או- InDesign, ניסיון ויכולות גבוהות של עיצוב וניסוח חומרי שיווק, חשיבה עצמאית ויצירתית מחוץ לקופסה, חדות, ראש גדול, הבנה של קהילת הצעירים בירושלים, אהבה לירושלים, אמונה במגוון, כישורי תקשורת טובים, גישה כיפית ונכונות ללמוד. לימודים בבצלאל – יתרון.

יחסי ציבור

לכפר ירושלמי סיפור נהדר ואנו רוצות להפיץ אותו בתקשורת. אנו מחפשות מומחי תקשורת שיוכלו לספר את הסיפור שלנו בתקשורת. מלגה זו תדרוש עבודה עם מנהלת ורכזת השיווק של הארגון על פרסום ויצירת קשר עם כלי התקשורת השונים (ובכללם טלוויזיה, אינטרנט, עיתונים ורדיו) ושליטה בתחום יחסי הציבור של הארגון.

דרישות: רקע וניסיון בעולם התקשורת, יכולות ניסוח בעל פה ובכתב מצוינות, חשיבה עצמאית ויצירתית מחוץ לקופסה, חדות, ראש גדול, הבנה של קהילת הצעירים בירושלים, אהבה לירושלים, אמונה במגוון, כישורי תקשורת טובים, גישה כיפית ונכונות ללמוד.

פיתוח תוכן

כפר ירושלמי יוצר אירועים ייחודיים עבור צעירים בירושלים, ובכללם עולים חדשים, המעוניינים לשפר את כישורי העברית שלהם ולסגל לעצמם ניואנסים ישראליים בצורה צעירה, כיפית ומשמעותית. מלגה זו תדרוש עבודה עם מנהלת הקהילה של הארגון על פיתוח תכנים חינוכיים ופעילויות בנושאי עברית וחברה לשימוש באירועים ובארוחות השבת של הארגון.

דרישות: גישה כיפית ויצירתית, רקע בעולם החינוך הבלתי פורמלי, ניסיון בפיתוח תכנים, יצירתיות פורצת גבולות, היכרות מעמיקה עם השפה העברית, חדות, ראש גדול, הבנה של קהילת הצעירים בירושלים, אהבה לירושלים, אמונה במגוון, כישורי תקשורת טובים, נכונות ללמוד.

גיוס משאבים

כתנועה שורשית ללא מטרות רווח, כפר ירושלמי תלוי בתמיכה של גורמים מגוונים. מלגה זו תדרוש עבודה ישירות עם הנהלת הארגון על גיוס ופיתוח של משאבים, מדידת השפעה וניתוח נתונים, תקשורת חיצונית עם תורמים ותומכים.

דרישות: כישורי תקשורת וכתיבה טובים, חשיבה עצמאית ויצירתית מחוץ לקופסה, ניסיון בעיבוד נתונים ומדידת השפעה, אהבה לירושלים, אמונה במגוון, גישה כיפית ונכונות ללמוד.

טופס להרשמה